تصویب عضویت دولت در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی

[ad_1]

به گزارش ایبِنا، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی با ۱۴۶ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده واحده آمده است: به دولت اجازه داده می شود در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک اقدام کند. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.

تبصره: رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هرگونه اصلاح اساسنامه موضوع ماده ۸ آن الزامی است.

علی ادیانی در موافقت با این لایحه اظهارداشت: عضویت ایران در این مجمع سبب می شود تا جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورهای عضو این مجمع نیز همکاری هایی داشته باشد و زمینه های تقویت مسایل اقتصادی برای کشور را نیز در مسیر صحیح قرار می دهد.

وی افزود: از طرفی دیگر همکاری با کشورهای اسلامی از جمله اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

نادر قاضی پور به عنوان مخالف این لایحه گفت: پرداخت حق عضویت ایران در این مجمع مبلغی است که متعلق به همه ملت ایران است و نمی توان به راحتی از آن گذشت.

همچنین علی لاریجانی با اشاره به موضوع پرداخت حق عضویت در این مجمع گفت: سخنگوی کمیسیون اقتصادی عنوان می کند که حق عضویت در این مجمع ۶ هزار دلار است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *